Vyhledat v textu

Drobečková navigace

Úvod > Obec > Aktuality > Kojetínské hody

Kojetínské hodyDatum konání:
včera
Datum ukončení:
zítra

Kojetínské hody 2022 budou slavnostně zahájeny starostou města Kojetína Leošem Ptáčkem v pátek 12. srpna 2022 v 17 hodin v galerii VIC (Masarykovo náměstí 8), kde proběhne komentovaná výstava Kočárky našich babiček a prababiček (Jarmila Fichtnerová) a zároveň bude slavnostně otevřena nová stálá expozice kojetínského muzea Když ještě byla technika v plenkách.

Sobotní den (13. srpna 2022) se ponese ve sportovním duchu – hasičské závody, volejbalové turnaje… Nebude chybět setkání harmonikářů a také dětské pohádkové odpoledne s brněnským divadlem Koráb.

Hody vyvrcholí nedělním programem, kdy se městem ponese honosný krojovaný průvod s Ječmínkovou jízdou králů, pan farář požehná Hodové právo, které starosta města předá hanácké chase, hříšníci budou na náměstí vyplaceni tzv „feroló“  a jeviště vystřídá jeden národopisný soubor za druhým. Odpoledne na hodech v Kojetíně budou koncertovat kapela EXPO & PENSION rock https://www.expo-pension.cz/ Bára Poláková https://barborapolakova.com/cs/solo/ a kapela Premiér https://www.premier-music.cz/

Ke Kojetínským hodům neodmyslitelně patří i tradiční hodový oběd – pečená kačena s moravským zelím a bramborovými knedlíky, pravé hanácké koláče a vychlazené pivo – letos poprvé naše KOJETÍNSKÉ!!! Takové hodové menu naleznete po dobu konání hodů ve všech místních restauracích.

 

Bohatý program, krása originálních hanáckých krojů, hanácké tance a obyčeje a vyhlášené místní hanácké pochoutky lákají do Kojetína návštěvníky ze všech koutů Moravy, Čech a Slezska.

Navštivte naše město a objevte krásné hanácké tradice.

 

https://mekskojetin.cz/kojetinske-hody/kojetinske-hody-2022

2022_08-kocarkyw.jpg2022_vystava_technikaw.jpg

hody_skladacka_2022w.jpghody_skladacka_2022w2.jpg