Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Obec > Diskusní fórum

Diskusní fórum

Řadit od nejstaršího Přidat komentář
 • 16. 10. 2019 21:50
  Miroslav Šmid
  penize z našich daní

  Obecní zastupitelé, občané obce vás volí,že budete pracovat pro obec jak nejlépe budete moc.Teď můžete pro OBEC za naše peníze z daní ukázat jak donutit starostu se pohnout k činu a využít peněz k prospěchu OBCE, k zvelebení a ochraně před nepřízní počasí.Vaši předkové obec chránili větrolamy . Dnes práce předků usychá,kácí se bez náhrady (zákon říká za jeden strom se má jí vysadit 3) v obci seto nemusí,vysadit .Stát nám davá možnost s tím něco udělat pro budoucí. Když si obecní zastupitelé berou okolní obce za vzor co budují ,tak Obec Břest už má vysázené polní silnice okolo obce.Přestavlky tak též vysazuje okolo obce. U nás se jen jezdí okolo ,okolí obecním autem a nic .Hlavně,že se máme rádí.MIrek Šmid.https://prostejovsky.denik.cz/zpravy_region/s-detmi-sazi-stromy-pro-budoucnost-stat-nyni-rozdava-penize-na-vysadby-20191016.html


 • 30. 8. 2019 7:48
  Zdenka Říhová
  Srpen

  Letos:
  -oprava cesty za Humny nebude?
  - parkoviště, chodník, vodovod u hřbitova nebude?
  Dokončena oprava bývalé školy - možná? - záloha 400 000 Kč je zaplacena.
  Hezká a potřebná pomoc na opravu kostela v naší obci byla 280 000 Kč.
  Pro bezpečnost dětí, inspekce zakázala používat ve školní zahrádce herní prvky, kromě jednoho.
  Hospoda U Ludvů. Odhad na vnitřní opravy 5 700 000 Kč.
  Nové kompletní veřejné osvětlení v obci 5 200 000 Kč.


 • 4. 9. 2019 8:00
  Zdenka Říhová
  Re: Srpen

  Částka 5 200 000 Kč na nové veřejné osvětlení je odhad.


 • 13. 6. 2019 6:45
  Hánečka Radomír
  Poznámka k usnesení zastupitelstva 30.5.2019

  Dobrý den,
  dovolím si zveřejnit v diskusním fóru jen osobní názor na neúčast obce pří dražbě domu č.p.67 v Říkovicích.
  Dřívější zastupitelstva odkoupila domy č.p.115 (bývalý mlýn) a č.p.140 (pohostinství) jako prevenci před možným vznikem sociálního bydlení v obci.
  Myslím, že již pouhá neúčast při dražbě domu, u kterého je předpoklad vzniku sociálních bytů mnohonásobně větší než u zmíněných nemovitostí, je chybou, která se dříve či později projeví v životě obce.
  Rád uznám svůj omyl.


 • 30. 4. 2019 7:51
  Zdenka Říhová
  Zastupitelé v dubnu rozhodli

  - začnou pracovat na vzhledu a úklidu v obci
  - posekali fot. hřiště, tráva je na hromadě u kontejneru na zel. odpad
  - na koupališti bude kiosek na prodej gril. ryb, zmrzliny, nikdo jej neviděl, časem se ohledí
  - hasiči na koupi auta dostali zatím příslib 3/4 mil. Kč
  - oprava hřbitova, cesta od brány k márnici, nová železná brána, plot starý dřevěný
  - příspěvek na opravu kostela bude, ale střecha věže musí být červená, řekli
  - návrh zbourat stodolu u parku a postavit společenský dům

  Za všechny děkuji


 • 30. 4. 2019 11:32
  Vlastimil Vondráček
  Re: Zastupitelé v dubnu rozhodli

  Vážená paní Říhová,
  musím jako občan této obce reagovat na tvůj příspěvek ,který tady píšeš s určittým sarkasmem na zasedání zastupitelstva obce.
  Dovol abych se vyjádřil v několika bodech :
  1. Koupě nového hasičského auta je pro sbor nutností ,protože Avia kterou máme není schopna přepravovat naše mladé hasiče na soutěže a různé jiné akce které pořádá náš sbor tj. stanování na Rusavě ,návštěvy bazenu atd.
  Toto vozidlo přepraví i více naších členů sboru k zásahu v případě požáru a jiných událostí ,které mohou nastat. Není v tomto případě nutné používat soukromá vozidla jak je tomu doposud.
  2. Kiosek na koupališti je normální prodejní stánek šestihrané dřevěné konstrukce ,který ničím nebude rušit vzhled. Stánek není pevně zabudován a je kdykoliv možné ho odvést. Nevidím jediný důvod proč by si nájemce Bistra nemohl rozšířit prodejní část o tento kiosek ve kterém má zabudované zázemí, včetné teplé vody,osvětlení pro prodej grilovaných specialit a jiných potravin , když občané tyto akce hojně navštěvují a mají o ně zájem.
  3. Oprava hřbitova je velkou nutností v celkovém rozsahu. Březnový silný vítr ukázal jaká je jeho síla a poškodil plot .
  Váha dřevěné brány hřbitova a její stav je proto nutností k její výměně . Vstupní část se nejvíce používá a zde by mohlo dojít ke zranění občanů.
  Zastupitelstvo obce se určitě připravuje na opravu celého plotu kolem hřbitova který je ve špatném stavu a podepsal se od jeho vybudování zub času ,ale musí toto řešit postupně dle finančních dispozic obce.
  4.Barva střechy kostela bude určitě konzultována se zástupcem církve a památkaři ,aby tato dominanta obce byla naší vyzitkou pro ostatní občany.

  Závěrem bych chtěl vyzvat Obecní úřad o rychlejší reakci na zápisy ze zastupitelstva v elektronické podobě na těchto stránkách,která se zde objevují se značným zpožděním,což potom vede některé občany k vytváření si vlastního ,mnohdy nesprávného úsudku z jednání obce. Naši občané se velmi zajímají o tyto stránky dle jejich denní návštěvnosti.
  Vážení zastupitelé a vedení Obce Říkovice děkuji Vám za do současné doby za odvedenou práci .


 • 26. 3. 2019 12:29
  Zdenka Říhová
  ?

  - Výsadba stromků, obnova remízek a okolí obce. Zajistí spolek Olšina
  - Sečení trávy na fot.hřišti. Zajistí OÚ, fotbalisté to neumí.
  - Kompletní oprava hřbitova.
  - Příspěvek na baby box v Přerově 2000,- Kč
  - Vítání občánků
  - Nové dětské hřiště na takzvaném koupališti není nutné.
  - Zvýšení platu zastupitelům

  Betonová udírna v parku. Proč? patří tam?
  zůstane park parkem ?
  Pouhých devět dní stačilo k podání návrhu, schválení a začátku stavby.


 • 18. 2. 2019 13:45
  Zdenka Říhová
  Ze zasedání zastupitelů

  Schůze v šatnách na hřišti nebudou. Nikdo na OÚ nenahlásil, že se chce účastnit. Kvůli pěti občanům jako na minulé ne. Na OÚ je to vyhovující a praktické.
  Fotbalisté mají pronajaté šatny od obce za 1 Kč ročně. Ta platí spotřebu elektřiny i plynu, tu platí i když fotbalisté šatny půjčí na různé akce, za poplatek, který si nechají.
  Na jaře cestu za Humny přijede uklidit firma z Jeseníku, která zde vybudovala kanalizaci. Zatím úklid zajistil OÚ. Později bude vozovka narušena rozvody plynu a vody.
  V Chaloupkách kanalizaci opraví firma z Olomouce.
  Bude nové osvětlení v obci.
  Má být dokončena oprava bývalé školy. V obci chybí společenská místnost. Proto se jedná jak opravit a využít budovu hospody u Ludvů i vnitřní část bývalé školy.

  O všech těchto zlepšeních se jednalo a hovořilo na poslední schůzi zastupitelů.


 • 22. 2. 2019 21:37
  Petter
  :P. Říhová

  Milá p.Říhová,nejsem obyvatelem obce,Říkovice.Jsem pouze, přítelem jednoho z obyvatel. Když jsem .slyšel, jak se vyžíváte v morálce obce. Neodolal jsem a nehlédl, nestačím se divit, Pokud vím, je váš manžel, obecní zaměstnanec.Určitě má řádně zaplaceno,za svou práci.Vaše starosti, jsou opravdu tak ubohé,Jen nechápu, proč jste nekandidovala do zastupitelstva obce.Vaše osoba by osvěžila obecní modul.S pozdravem Petter Němec


 • 27. 2. 2019 12:53
  Zdenka Říhová
  Ze zasedání zastupitelů

  Zasedání zastupitelů je veřejné.


 • 4. 2. 2019 12:58
  Hánečka Radomír
  Zimní údržba komunikací

  Dobrý den.
  Chci se zeptat, jak je to se zimní údržbou komunikace v Chaloupkách. Dotazem na pana Říhu jsem byl odkázán na pana starostu, protože on (p. Říha) údržbu provádět nemá. Byla tedy tato komunikace vyřazena z plánu zimní údržby? Pokud ano, tak z jakého důvodu a proč o tom nebyli obyvatelé informování, alespoň informační tabulí?
  Hánečka Radomír.


 • 8. 2. 2019 9:04
  Radomír Možiš-starosta
  Re: Zimní údržba komunikací

  Dobrý den,
  na dotaz zimní údržby místní části Chaloupky sděluji, já osobně jsem se zaměstnancem p.Říhou nikdy nehovořil o věci neodklízení sněhu v této lokalitě. Po jeho vysvětlení že tam mohly být v minulosti nějaké neshody ve způsobu odklízení jsem já informován nebyl. Dnes byl proveden pohovor s p.Říhou a dostal pokyny pro příští úklid takové, ať vyhovují požadavkům obyvatel Chaloupek a také to chce vzájemnou komunikaci mezi obyvateli a zaměstnancem popř. brigádníkem provádějícím úklid.
  S pozdravem
  Radomír Možiš-starosta


 • 16. 12. 2018 18:22
  Zdenka Říhová
  Hřiště

  Dotace na opravu fotbalového hřiště a tenisových kurtů je 200 000 Kč. Ve zpravodaji je informace, že to bude 50% předpokládaných nákladů. Závlaha na fotbalovém hřišti a kurtech je hotová. Možná nyní se zjišťuje zda voda ze studny k tomu určena bude stačit. Proto voda 5 dnů je čerpána a čistá odtéká do čističky odpadních vod, kde se čistí a odtéká do řeky Moštěnky. Ani velké sucho se nás netýká. Je studna zkolaudována?


 • 8. 1. 2019 10:30
  Radomír Možiš
  Re: Hřiště

  Radomír Možiš
  starosta
  K dotazu na závlahu sportovišť a studny jen tolik: závlaha sportovišť je z 90% provedena, spuštění a zkouška bude provedena v jarních měsících cca. duben 2019. Finanční vyúčtování této akce se provádí současně s uzavírkou účetního roku 2018, tenisovým oddílem uváděná částka dotace nepokryje 50% realizované ceny a bude dofinancována z rozpočtu obce. Studna je ve stádiu rozpracované studie, jejíž součásti byla i zkouška čerpání. Výsledky tohoto průzkumu budou po ukončení ihned k nahlédnutí na Obecním úřadě.
  Dále chci připomenout, že konkrétními dotazy na obec je nutné se řídit ,,Pokyny dle vyhlášky - Povinně zveřejňované informace, bod. 9 Žádost o informace, bod. 10 Příjem žádostí a další podání, bod. 11 Opravné prostředky uvedené na obecních stránkách obce.
  Na diskusním fóru přivítají zastupitelé podněty pro rozvoj obce, popř. informace které řeší okamžitě vzniklé situace (nesjízdnost cest, sněhovou kalamitu, a další aktuální problémy a nápady).
  S pozdravem R.Možiš


 • 12. 11. 2018 12:24
  Zdenka Říhová
  Dotaz

  Starosto, moje třetí stejná otázka
  Proč v autě koupeném pro potřeby obce, se jezdí na soukromé projížďky? Stále chybí kniha jízd. Je drahá a šetříš? Kdo nemá na benzín a nechá si ho platit z peněz určených pro obec?

  Dne 21.9.2018 jsi informoval, že obec má letos zažádané o pět druhů dotací na akce, které se do několika dnů budou realizovat. Jaké to jsou, datum jejich začátku , kolik peněz bude použito z obce a jak velké jsou dotace, jsi nenapsal. Mohou být dotazy nebo připomínky.

  K pravdivým odpovědím na všechny otázky využívám Zákon číslo 106/99 s.b. jak mi bylo doporučeno na Magistrátu města Přerova.


 • 26. 11. 2018 11:06
  R.Možiš - starosta
  Odpověď

  Na jízdy obecním autem má každá složka určeného řidiče, který dle potřeby při akcích popř. odvozu dětí na akce využívá toto vozidlo. Kniha jízd bude dodána i do auta to je to nejmenší. Otázku kdo nemá na benzín a nechává si dle Tvé domněnky snad proplácet, budu rád když se dostavíš osobně a uvedeš mně do konkrétního problému. Ohledně akcí s dotačního programu asi tolik, pracuje se na územním plánu, opravě sportovišť, dodělání stoky AC za Humny a pokud jsou tyto akce v běhu, tak nelze uvést konkrétní částky, jelikož každá taková akce má více nebo méně práce, uznatelné a neuznatelné položky a další náležitosti. Jakmile budou akce ukončeny a zúčtovány informace budou k dispozici a vyjdou i ve Zpravodaji.
  S pozdravem R.Možiš


 • 10. 10. 2018 19:11
  Ing. Radomír Hánečka
  Reakce na příspěvek

  Dobrý den,
  reaguji na odpověď pana starosty panu Vinklárkovi.
  nevidím nic tajného, co by mělo porušovat nařízení EU, na zveřejnění jména nájemce obecního bytu.
  Zastupitelstvo obce schválilo uzavření nájemní smlouvy s panem Danielem Bartkovským. Tuto informaci mi ústně potvrdil pan místostarosta p. Prachniar.
  Jen se pozastavuji nad skutečností, že ještě na zasedání zastupitelstva obce dne 30.8.2018, kde jsem byl přítomen, se o žádosti p. Bartkovského pan starosta vyjádřil ve smyslu, že nesplňuje jednu ze základních podmínek žádosti - a to, že není spolumajitelem bytu ani rodinného domu.
  Tuto podmínku však nesplňuje ani v současné době, kdy je na katastru nemovitostí uváděn jako spolumajitel rodinného domu č.p.154 v Říkovicích.
  Jsem přesvědčen, že jeho žádost měla být vyřazena z okruhu žadatelů!
  Rovněž osobně pochybuji o řádném zastupitelstvu, protože termín konání zasedání obecního zastupitelstva musí být zveřejněn alespoň sedm dní předem - viz níže citace zákona o obcích-
  z.č. 128/200Sb § 93
  (1) Obecní úřad informuje o místě, době a navrženém programu připravovaného zasedání zastupitelstva obce. Informaci vyvěsí na úřední desce3b) obecního úřadu alespoň 7 dní před zasedáním zastupitelstva obce; kromě toho může informaci uveřejnit způsobem v místě obvyklým.
  Úřední deska má dvě rovnocenné varianty - úřední vývěsku a elektronickou úřední desku - na obou listina musí být vyvěšena. Toto nebylo splněno, protože oznámení o zasedání posledního zastupitelstva (4.10.2018) bylo v elektronické formě zveřejněno až v pondělí 1.10.2018.
  Závěr ponechám na každém z vás.
  Ing. Radomír Hánečka


 • 13. 10. 2018 4:08
  miroslav vlach
  Re: Reakce na příspěvek

  Vážení spoluobčané,jako zastupitel jsem
  hlasoval pro p.Bartkovského.Za svým
  rozhodnutím si stojím.
  Miroslav Vlach


 • 18. 10. 2018 19:18
  Macháčková
  Re: Reakce na příspěvek

  Reaguji na výběr kandidáta na obecní byt.Myslím si , že je až výsměch ostatním občanům Říkovic a všem žadatelům odsouhlasit přidělení obecního bytu člověku, který s Říkovicemi nemá nic společného pouze, že se sem nastěhoval a nyní zase vystěhoval.To že tu má kamarády a chodí si sem zahrát ho vůbec nedělá vhodným kandidátem.Je opravdu až do nebe volající takovouto žádost vůbec schválit?Je to vůbec možné????Je tu plno mladých lidí, kteří tu žijí a mají rody, které tu žijí několik generací a byt se schválí přistěhovalci?? Který tu žil 2-3-4 roky? Kdo z lidí hobtu vůbec zná???


Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů