Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Obec > Diskusní fórum

Diskusní fórum

Řadit od nejnovějšího Přidat komentář
 • 19. 9. 2018 7:27
  Říhová Zdenka
  Překvapení

  Položila jsem otázku panu starostovi, proč, zastupitel obce neodklidil hromadu plechu za fotbalovou brankou na hřišti, jak bylo slíbeno na schůzi 30.8.2018? Pro bezpečnost dětí, kvůli jejich případnému poranění.
  Takové krávoviny mne nezajímají, řekl doslova starosta.


 • 20. 9. 2018 16:47
  Karel
  dotaz

  CHtěl bychse zeptat paní Říhové proč by něco měli odklízet zastupitelé,když máme placené obecní zamněstnance.Dík za odpověd.Zavlažování hřiště už máte přiklepnuto že tak suveréně o tom píšete?O penězích na obecním účtu si myslím že bude rozhodovat už nové zastupitelstvo


 • 21. 9. 2018 11:25
  Radomír Možiš
  Odpověď na dotazy

  Dobrý den,
  Na jmenovaném zasedání zastupitelstva pisatelka byla přítomna a po vyčerpání všech bodů jednání paní Říhová odešla. To, že zastupitelé po zasedání ještě probíraly neformální otázky jsem pisatelce pravdivě i s obsahem sdělil při její osobní návštěvě a taktéž si přečetla zápis z jednání v jehož textu nebylo nic navíc než bylo projednáno při její přítomnosti. Závlaha hřiště je stále ve fázi projednávání a provádění hydrogeologického posudku. O tom že pracovník obce má jeden z každodenních úkolů dovoz obědů do školky víme všichni, pokud nemá prostředky k dovozu je nutné zajít za starostou ( zavolat i když bych měl dovolenou) nebo se přímo domluvit s personálem ve školce, zmiňovaný den pracovník neučinil ani jedno jen mi řekl, že to neřeší, ano v ten moment jsem řekl citaci uváděnou pisatelkou, ale snad každý no prostě ví jak je to myšleno. K penězům jen ve zkratce, zastupitelé jsou přesvědčeni že šetření je zásadní věc a pak je třeba něco vědět o podmínkách žádostí na dotace. Ty jsou vždy podmíněny krytím požadované finanční dotace nejméně 50% a že obec má letos zažádané o pět druhů dotací na akce, které se do několika dnů budou realizovat musí mít patřičnou sumu peněz na účtě. Jinak takové dotazy rád projednám s kýmkoliv osobně.
  Vidím že pisatelka si po nějaké době vzpomněla na naprostou lež o mém výroku ohledně bezpečnosti dětí, to už je vážná věc a o pisatelku začínám mít trochu strach.
  Děkuji za příspěvky
  Radomír Možiš - starosta


 • 25. 9. 2018 15:33
  Zdenka Říhová
  Proč

  Starosto, rychle chceš zapomenout komu jsi na schůzi 30.8.2018 řekl, Vem si flexu, rozřež plech za fotbalovou brankou a dej ho na obecní dvůr. Za 14 dní se zeptám proč není plech uklizený. Naštveš se a odpovíš. Potom se za odpověď stydíš.
  Kdo řekl abych odešla a proč z veřejné schůze víš také. Vždyť jsi souhlasil.
  Na magistrátu byli překvapeni co je u nás možné. Starosta to nikdy nesmí dovolit, řekli.
  Autem pro dovoz obědů do MŠ odjedeš. Jistě víš, kdy se má vyjet pro jídlo, ale vrátíš se pozdě. Kde je kniha jízd? Není? Komu to vyhovuje?
  Proč závlahu na hřišti ( v jednání ) a ne areál pro děti, jako všude? Říkovské děti ho mít nesmí?
  Proč nevíme jaké akce v průběhu několika dní budete realizovat?
  Srovnejme výsledky práce zastupitelů v okolních obcích a našich. Můžeme jen závidět.


 • 29. 9. 2018 12:30
  Jurečka Josef
  Pochvala

  Jelikož již několik let v Říkovicích nežijí nerad bych zde rozpoutal njálé zlo.Do obce zajíždím dvakrát až třikrát týdně a já naopak práci starosty a celého zastupitelstva musím ohodnotit velmi kladně.Celkově obec skvétá což je podle mne vydět na počtu nově přistěhovaných mladých lidech.Co se týče závlahy hřiště myslím že je to zrovna místo kde se často schází většina obce(drakiády,pálení čarodějnic,fotbalová utkání dospělích i dětí,hasičské tréninky i závody)tak proč to tam nemít pěkné.Myslím že na Říkovské poměry je vybudované krásné výceúčelové hřiště s úmělým povrchem,které je stále prázdné.Já osobně děkuji celému zastupitelstvu obce Říkovice za (dle mne) vynikající odvedenou práci pro obec a jejich občany.


 • 9. 10. 2018 20:46
  Karel Vinklárek
  byt na sladovně

  Dozvěděl jsem se že byt na sladovní bytotovce po panu Váňovi je volný. Chtěl bych vědět k jakému využití bude nyní. Děkuji za brzkou odpověď


 • 10. 10. 2018 15:21
  Radomír Možiš
  Re: byt na sladovně

  Zdravím pisatele k tomuto tématu můžu sdělit následující: obecní byt č. 7 / 4 byl uvolněn, dva měsíce vysela nabídka na pronájem a Zastupitelstvo obce na svém řádném zasedání byt přidělilo. Vše je řádně zapsáno v zápise ze zasedání. Vzhledem k tomu že od 25.5.2018 vstoupila v platnost na základě EU směrnice o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a k tomu příslušná nařízení (GDPR) podle kterých nelze uvádět na veřejných portálech jakékoliv osobní údaje nelze konkrétní údaje osob uvádět. Jako občan Říkovic může každý nahlédnout do zápisu ze zasedání ZO kde se mu informace dostane, ale je pak na zvážení každého jak s nimi naloží.
  Zatím tolik
  s pozdravem R.Možiš - starosta


 • 10. 10. 2018 19:11
  Ing. Radomír Hánečka
  Reakce na příspěvek

  Dobrý den,
  reaguji na odpověď pana starosty panu Vinklárkovi.
  nevidím nic tajného, co by mělo porušovat nařízení EU, na zveřejnění jména nájemce obecního bytu.
  Zastupitelstvo obce schválilo uzavření nájemní smlouvy s panem Danielem Bartkovským. Tuto informaci mi ústně potvrdil pan místostarosta p. Prachniar.
  Jen se pozastavuji nad skutečností, že ještě na zasedání zastupitelstva obce dne 30.8.2018, kde jsem byl přítomen, se o žádosti p. Bartkovského pan starosta vyjádřil ve smyslu, že nesplňuje jednu ze základních podmínek žádosti - a to, že není spolumajitelem bytu ani rodinného domu.
  Tuto podmínku však nesplňuje ani v současné době, kdy je na katastru nemovitostí uváděn jako spolumajitel rodinného domu č.p.154 v Říkovicích.
  Jsem přesvědčen, že jeho žádost měla být vyřazena z okruhu žadatelů!
  Rovněž osobně pochybuji o řádném zastupitelstvu, protože termín konání zasedání obecního zastupitelstva musí být zveřejněn alespoň sedm dní předem - viz níže citace zákona o obcích-
  z.č. 128/200Sb § 93
  (1) Obecní úřad informuje o místě, době a navrženém programu připravovaného zasedání zastupitelstva obce. Informaci vyvěsí na úřední desce3b) obecního úřadu alespoň 7 dní před zasedáním zastupitelstva obce; kromě toho může informaci uveřejnit způsobem v místě obvyklým.
  Úřední deska má dvě rovnocenné varianty - úřední vývěsku a elektronickou úřední desku - na obou listina musí být vyvěšena. Toto nebylo splněno, protože oznámení o zasedání posledního zastupitelstva (4.10.2018) bylo v elektronické formě zveřejněno až v pondělí 1.10.2018.
  Závěr ponechám na každém z vás.
  Ing. Radomír Hánečka


 • 13. 10. 2018 4:08
  miroslav vlach
  Re: Reakce na příspěvek

  Vážení spoluobčané,jako zastupitel jsem
  hlasoval pro p.Bartkovského.Za svým
  rozhodnutím si stojím.
  Miroslav Vlach


 • 18. 10. 2018 19:18
  Macháčková
  Re: Reakce na příspěvek

  Reaguji na výběr kandidáta na obecní byt.Myslím si , že je až výsměch ostatním občanům Říkovic a všem žadatelům odsouhlasit přidělení obecního bytu člověku, který s Říkovicemi nemá nic společného pouze, že se sem nastěhoval a nyní zase vystěhoval.To že tu má kamarády a chodí si sem zahrát ho vůbec nedělá vhodným kandidátem.Je opravdu až do nebe volající takovouto žádost vůbec schválit?Je to vůbec možné????Je tu plno mladých lidí, kteří tu žijí a mají rody, které tu žijí několik generací a byt se schválí přistěhovalci?? Který tu žil 2-3-4 roky? Kdo z lidí hobtu vůbec zná???


 • 12. 11. 2018 12:24
  Zdenka Říhová
  Dotaz

  Starosto, moje třetí stejná otázka
  Proč v autě koupeném pro potřeby obce, se jezdí na soukromé projížďky? Stále chybí kniha jízd. Je drahá a šetříš? Kdo nemá na benzín a nechá si ho platit z peněz určených pro obec?

  Dne 21.9.2018 jsi informoval, že obec má letos zažádané o pět druhů dotací na akce, které se do několika dnů budou realizovat. Jaké to jsou, datum jejich začátku , kolik peněz bude použito z obce a jak velké jsou dotace, jsi nenapsal. Mohou být dotazy nebo připomínky.

  K pravdivým odpovědím na všechny otázky využívám Zákon číslo 106/99 s.b. jak mi bylo doporučeno na Magistrátu města Přerova.


 • 26. 11. 2018 11:06
  R.Možiš - starosta
  Odpověď

  Na jízdy obecním autem má každá složka určeného řidiče, který dle potřeby při akcích popř. odvozu dětí na akce využívá toto vozidlo. Kniha jízd bude dodána i do auta to je to nejmenší. Otázku kdo nemá na benzín a nechává si dle Tvé domněnky snad proplácet, budu rád když se dostavíš osobně a uvedeš mně do konkrétního problému. Ohledně akcí s dotačního programu asi tolik, pracuje se na územním plánu, opravě sportovišť, dodělání stoky AC za Humny a pokud jsou tyto akce v běhu, tak nelze uvést konkrétní částky, jelikož každá taková akce má více nebo méně práce, uznatelné a neuznatelné položky a další náležitosti. Jakmile budou akce ukončeny a zúčtovány informace budou k dispozici a vyjdou i ve Zpravodaji.
  S pozdravem R.Možiš


 • 16. 12. 2018 18:22
  Zdenka Říhová
  Hřiště

  Dotace na opravu fotbalového hřiště a tenisových kurtů je 200 000 Kč. Ve zpravodaji je informace, že to bude 50% předpokládaných nákladů. Závlaha na fotbalovém hřišti a kurtech je hotová. Možná nyní se zjišťuje zda voda ze studny k tomu určena bude stačit. Proto voda 5 dnů je čerpána a čistá odtéká do čističky odpadních vod, kde se čistí a odtéká do řeky Moštěnky. Ani velké sucho se nás netýká. Je studna zkolaudována?


 • 8. 1. 2019 10:30
  Radomír Možiš
  Re: Hřiště

  Radomír Možiš
  starosta
  K dotazu na závlahu sportovišť a studny jen tolik: závlaha sportovišť je z 90% provedena, spuštění a zkouška bude provedena v jarních měsících cca. duben 2019. Finanční vyúčtování této akce se provádí současně s uzavírkou účetního roku 2018, tenisovým oddílem uváděná částka dotace nepokryje 50% realizované ceny a bude dofinancována z rozpočtu obce. Studna je ve stádiu rozpracované studie, jejíž součásti byla i zkouška čerpání. Výsledky tohoto průzkumu budou po ukončení ihned k nahlédnutí na Obecním úřadě.
  Dále chci připomenout, že konkrétními dotazy na obec je nutné se řídit ,,Pokyny dle vyhlášky - Povinně zveřejňované informace, bod. 9 Žádost o informace, bod. 10 Příjem žádostí a další podání, bod. 11 Opravné prostředky uvedené na obecních stránkách obce.
  Na diskusním fóru přivítají zastupitelé podněty pro rozvoj obce, popř. informace které řeší okamžitě vzniklé situace (nesjízdnost cest, sněhovou kalamitu, a další aktuální problémy a nápady).
  S pozdravem R.Možiš


 • 4. 2. 2019 12:58
  Hánečka Radomír
  Zimní údržba komunikací

  Dobrý den.
  Chci se zeptat, jak je to se zimní údržbou komunikace v Chaloupkách. Dotazem na pana Říhu jsem byl odkázán na pana starostu, protože on (p. Říha) údržbu provádět nemá. Byla tedy tato komunikace vyřazena z plánu zimní údržby? Pokud ano, tak z jakého důvodu a proč o tom nebyli obyvatelé informování, alespoň informační tabulí?
  Hánečka Radomír.


 • 8. 2. 2019 9:04
  Radomír Možiš-starosta
  Re: Zimní údržba komunikací

  Dobrý den,
  na dotaz zimní údržby místní části Chaloupky sděluji, já osobně jsem se zaměstnancem p.Říhou nikdy nehovořil o věci neodklízení sněhu v této lokalitě. Po jeho vysvětlení že tam mohly být v minulosti nějaké neshody ve způsobu odklízení jsem já informován nebyl. Dnes byl proveden pohovor s p.Říhou a dostal pokyny pro příští úklid takové, ať vyhovují požadavkům obyvatel Chaloupek a také to chce vzájemnou komunikaci mezi obyvateli a zaměstnancem popř. brigádníkem provádějícím úklid.
  S pozdravem
  Radomír Možiš-starosta


Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů