Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Obec > Diskusní fórum

Diskusní fórum

Řadit od nejstaršího Přidat komentář
 • 9. 10. 2018 20:46
  Karel Vinklárek
  byt na sladovně

  Dozvěděl jsem se že byt na sladovní bytotovce po panu Váňovi je volný. Chtěl bych vědět k jakému využití bude nyní. Děkuji za brzkou odpověď


 • 10. 10. 2018 15:21
  Radomír Možiš
  Re: byt na sladovně

  Zdravím pisatele k tomuto tématu můžu sdělit následující: obecní byt č. 7 / 4 byl uvolněn, dva měsíce vysela nabídka na pronájem a Zastupitelstvo obce na svém řádném zasedání byt přidělilo. Vše je řádně zapsáno v zápise ze zasedání. Vzhledem k tomu že od 25.5.2018 vstoupila v platnost na základě EU směrnice o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a k tomu příslušná nařízení (GDPR) podle kterých nelze uvádět na veřejných portálech jakékoliv osobní údaje nelze konkrétní údaje osob uvádět. Jako občan Říkovic může každý nahlédnout do zápisu ze zasedání ZO kde se mu informace dostane, ale je pak na zvážení každého jak s nimi naloží.
  Zatím tolik
  s pozdravem R.Možiš - starosta


 • 29. 9. 2018 12:30
  Jurečka Josef
  Pochvala

  Jelikož již několik let v Říkovicích nežijí nerad bych zde rozpoutal njálé zlo.Do obce zajíždím dvakrát až třikrát týdně a já naopak práci starosty a celého zastupitelstva musím ohodnotit velmi kladně.Celkově obec skvétá což je podle mne vydět na počtu nově přistěhovaných mladých lidech.Co se týče závlahy hřiště myslím že je to zrovna místo kde se často schází většina obce(drakiády,pálení čarodějnic,fotbalová utkání dospělích i dětí,hasičské tréninky i závody)tak proč to tam nemít pěkné.Myslím že na Říkovské poměry je vybudované krásné výceúčelové hřiště s úmělým povrchem,které je stále prázdné.Já osobně děkuji celému zastupitelstvu obce Říkovice za (dle mne) vynikající odvedenou práci pro obec a jejich občany.


 • 25. 9. 2018 15:33
  Zdenka Říhová
  Proč

  Starosto, rychle chceš zapomenout komu jsi na schůzi 30.8.2018 řekl, Vem si flexu, rozřež plech za fotbalovou brankou a dej ho na obecní dvůr. Za 14 dní se zeptám proč není plech uklizený. Naštveš se a odpovíš. Potom se za odpověď stydíš.
  Kdo řekl abych odešla a proč z veřejné schůze víš také. Vždyť jsi souhlasil.
  Na magistrátu byli překvapeni co je u nás možné. Starosta to nikdy nesmí dovolit, řekli.
  Autem pro dovoz obědů do MŠ odjedeš. Jistě víš, kdy se má vyjet pro jídlo, ale vrátíš se pozdě. Kde je kniha jízd? Není? Komu to vyhovuje?
  Proč závlahu na hřišti ( v jednání ) a ne areál pro děti, jako všude? Říkovské děti ho mít nesmí?
  Proč nevíme jaké akce v průběhu několika dní budete realizovat?
  Srovnejme výsledky práce zastupitelů v okolních obcích a našich. Můžeme jen závidět.


 • 21. 9. 2018 11:25
  Radomír Možiš
  Odpověď na dotazy

  Dobrý den,
  Na jmenovaném zasedání zastupitelstva pisatelka byla přítomna a po vyčerpání všech bodů jednání paní Říhová odešla. To, že zastupitelé po zasedání ještě probíraly neformální otázky jsem pisatelce pravdivě i s obsahem sdělil při její osobní návštěvě a taktéž si přečetla zápis z jednání v jehož textu nebylo nic navíc než bylo projednáno při její přítomnosti. Závlaha hřiště je stále ve fázi projednávání a provádění hydrogeologického posudku. O tom že pracovník obce má jeden z každodenních úkolů dovoz obědů do školky víme všichni, pokud nemá prostředky k dovozu je nutné zajít za starostou ( zavolat i když bych měl dovolenou) nebo se přímo domluvit s personálem ve školce, zmiňovaný den pracovník neučinil ani jedno jen mi řekl, že to neřeší, ano v ten moment jsem řekl citaci uváděnou pisatelkou, ale snad každý no prostě ví jak je to myšleno. K penězům jen ve zkratce, zastupitelé jsou přesvědčeni že šetření je zásadní věc a pak je třeba něco vědět o podmínkách žádostí na dotace. Ty jsou vždy podmíněny krytím požadované finanční dotace nejméně 50% a že obec má letos zažádané o pět druhů dotací na akce, které se do několika dnů budou realizovat musí mít patřičnou sumu peněz na účtě. Jinak takové dotazy rád projednám s kýmkoliv osobně.
  Vidím že pisatelka si po nějaké době vzpomněla na naprostou lež o mém výroku ohledně bezpečnosti dětí, to už je vážná věc a o pisatelku začínám mít trochu strach.
  Děkuji za příspěvky
  Radomír Možiš - starosta


 • 20. 9. 2018 16:47
  Karel
  dotaz

  CHtěl bychse zeptat paní Říhové proč by něco měli odklízet zastupitelé,když máme placené obecní zamněstnance.Dík za odpověd.Zavlažování hřiště už máte přiklepnuto že tak suveréně o tom píšete?O penězích na obecním účtu si myslím že bude rozhodovat už nové zastupitelstvo


 • 19. 9. 2018 7:27
  Říhová Zdenka
  Překvapení

  Položila jsem otázku panu starostovi, proč, zastupitel obce neodklidil hromadu plechu za fotbalovou brankou na hřišti, jak bylo slíbeno na schůzi 30.8.2018? Pro bezpečnost dětí, kvůli jejich případnému poranění.
  Takové krávoviny mne nezajímají, řekl doslova starosta.


 • 14. 9. 2018 9:01
  Říhová Zdenka
  Pravda

  Zastupitelé mají schůzi jednou za měsíc a proč žádné informace nejsou na úřední desce? Možná to není povinností, ale je to poctivé a slušné. Jako v jiných vesnicích.
  Dne 30.8.2018 jsem na této veřejné schůzi byla. Před jejím ukončením jsem musela odejít. Začalo se jednat o soukromých věcech zastupitelů.
  Proč - po celý rok nic nevíme o využívání peněz určených na provoz obce? Je to tajné?
  Proč - bylo pouze slíbeno - chodníky i parkoviště u hřbitova, nové veřejné osvětlení, dokončit opravu školy - nejsou peníze?
  Zastupitel, který odpovídá za vzhled hřiště měl za úkol uklidit železo u branky, které zde bylo od července. Neučinil tak. Zázrakem bude zavlažování na fotbalovém hřišti a tenisových kurtech. Cena necelých 500 000Kč. Většina zastupitelů bude ráda, jsou v oddíle fotbalistů a tenistů.Není lepší na tzv. koupališti zrušit protipožární nádrž a upravit celý prostor? Vytvořit areál s různými herními prvky, který využijí všechny děti. Jako v jiných obcích?
  Proč - auto koupené i pro dovoz obědů do MŠ se používá na soukromé jízdy. Proto nesmí být kniha jízd. Když auto chybí, obědy se musí dovézt na kole, řekl starosta.
  Jak bude použito 5 500 000Kc, které jsou na učtu obce? Budeme to vědět?
  Čekám pravdivé odpovědi.

  Za mé předchozí dotazy byl manžel, pracovník obce, upozorněn, že jeho práce zde může rychle skončit.


 • 30. 8. 2018 15:24
  Ing. Radomír Hánečka
  Závlaha sportovišť

  Dobrý den,
  děkuji za odpověď ohledně hydrogeologického posudku..
  Otázka o způsobu měření množství čerpané vody
  a jeho kontrole bude snad také zodpovězena.
  Ing. Radomír Hánečka


 • 29. 8. 2018 8:45
  R.Možiš - starosta
  Závlaha sportovišť

  Dobrý den,
  hydrogeologická studie na závlahu sportovišť se zpracovává a s jejími výsledky bude tazatel i celá veřejnost seznámeni.
  Radomír Možiš - starosta


 • 21. 8. 2018 16:56
  Hánečka Radomír
  zavlažování hřiště

  Dobrý den,
  Vyjádření zastupitelstva obce je obšírné a v některých místech i poučné (zejména o střídání četnosti srážek).
  Protože jsem v něm nenašel odpovědi na položené otázky, musím na ně reagovat.
  Vydaný „Územní souhlas č. 58/2018“ řeší umístění stavby na dotčených parcelách, ale vůbec neřeší
  nakládání s podzemními vodami dle vodního zákona (čerpání vody ze studní) při provozování závlahy.
  Proto se znovu ptám:
  - Byla pro tento projekt již zpracována hydrogeologická studie, nebo bude zpracována až před zahájením provozu závlahy?
  - Jak bude měřeno a kontrolováno množství spotřebované vody?
  Předem děkuji za odpovědi, které snad dle četnosti přístupu“ na obecní stránky“ zajímají nejen mě.
  Ing. Radomír Hánečka


Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů